Studio KMM - Naše nabídka
Studio KMM - Kreslení pravou hemisférou
Studio KMM - Móda, vizážistika, stylistika, make-up
 
 
Vizážistika, stylistika, image, PIB, make-up
Vizážistika, make-up, líčení
Stylistika, móda, image
PIB - Personal image book
Termíny kurzů Vizážistika, Stylistika, Image, PIB
Vizážistiky, stylistika - Typy, triky, nápady
FAQ - Vizážistika, stylistika, image, PIB

prazdny

Kurzy Kreslení pravou mozkovou hemisférou

Kurzy vizážistiky

Studio KMM

Miloslava Fišerová

Horňátecká 1772/19
Praha 8 - Kobylisy

PSČ 180 00

Tel.: 739 251 148

http:
www.studiokmm.com

E-mail:
studio.kmm@seznam.cz

 

 

Zajímavosti, typy, triky, nápady :

  z babiččiny truhly

        z kosmetického kufříku


babicka

Tucet dobrých rad z kouzelné truhly našich babiček

„Naše milé babičky, vy jste ale hlavičky“.

Zelený čaj

Zelený čaj působí jako antioxidant, ničí škodlivé volné radikály, které způsobují stárnutí a mnoho zákeřných chorob včetně rakoviny. 4 šálky denně pomohou zpomalit proces stárnutí.

Citron

Jestliže máte příliš měkké, lámavé nehty, potírejte si je denně citrónovou šťávu.

Česnek

Česnek má antibakteriální a protiplísňové účinky. Podporuje trávení a dýchání. Zastavuje padání vlasů. Pozor na jeho aroma.

Žloutek, droždí, kopřiva

Kvalitě vlasů prospívají zábaly ze žloutků a droždí i vývar z kopřiv. Světlým vlasům se zavděčíte heřmánkem.

Slunečnicová semínka

Slunečnicová semena jsou prospěšná pro zrak, pokožku a nehty. Obsahují vysoké množství bílkovin, minerálů, vitamínů a nenasycených esenciálních mastných kyselin. Na doplnění výživy jsou doporučovány 2 lžíce semínek denně, a to i při redukční dietě.

Jogurt

Jogurt napomáhá obnově ochranné vrstvy pokožky a přirozeného pH, Jogurtovou masku naneseme na obličej a krk (cca 4 lžíce) a necháme 15 - 20 minut působit. Pak pokožku důkladně opláchneme teplou vodou a ošetříme hydratačním krémem nebo olejem. Je vhodný k osvěžení unavené pleti, zklidňuje spálenou kůži po opalování, u mastnějších typů pleti je vhodné obohatit jogurt o několik kapek citrónové šťávy.

Kysaná smetana

Kysaná smetana obnovuje ochrannou vrstvu pokožky a napomáhá mizení drobných jizviček

Okurka

Okurková maska stahuje póry. Připravíte ji smícháním nastrouhané okurky s citrónovou šťávou. Masku naneste na obličej a necháte čtvrt hodinky působit. Zbytek omyjte vlažnou vodou.

Máslo

Máslo díky obsahu vitamínů a tuků má čistící efekt, je vhodné pro citlivou pleť, má efekt na vyhlazování vrásek a lze jej použít jako doplněk pleťových masek

Tvaroh

Tvaroh má stahující a čistící účinky, je vhodnou přísadou do pleťových masek a též na zklidnění pleti po slunění.

Jablka

Maska z jablek dodá pokožce vlhkost, napne ji a vyčistí. Připravíte ji z jednoho oloupaného a nastrouhaného jablka, které smícháte s jednou lžící vlažného mléka a jednou lžící medu. Masku naneste a nechte 10 minut působit. Poté opláchněte vlažnou vodou.

Heřmánek a černý bez

Máte akné? Dávejte si obklady z odvaru a vymývejte pleť. Před heřmánkem smekni, před bezem klekni. Oba si to zaslouží.

Naše milé babičky, díky Vám!

 


Z kosmetického kufříku aneb tucet doporučení vizážistky


kufrikKde se dá v make-upu udělat bota?

Dodržujte styly líčení pro různé příležitosti

Každá příležitost chce své. Večer si můžete dovolit výrazný make-up, denní líčení je méně nápadné. Zvláštní kapitolou je například líčení pro svatbu a svatební fotografie. Zde vřele doporučujeme dvojí líčení.

Líčení typu divadelní maska

Nezapomeňte, že se na vás budou dívat nejen zepředu. Pokud nalíčíte pouze obličej zepředu, povede se vám překrásný efekt masky. Vypadáte potom jak na římském karnevalu. Rozetřete make-up až ke kořínkům vlasů a k uším, nezapomeňte na část pod bradou. Čelo je také vaše, z vlasů make-up odstraníte jemným kartáčem.

Zdravíčka typu Marfuška

Nikdy nedělejte zdravíčka do kulata, vznikne vám nezapomenutelné líčení Marfušky. Pro tvar zdravíček platí přísná pravidla, která se nedoporučuje porušovat. Experimentování je zde spíše na škodu.

Tmavší pleť vás udělá starší

Postarší vzhled vám dodají tmavé stíny, světlejší odstíny vám roky naopak uberou. Totéž platí i o celkovém opálení. Letní opálení působí kontrastně, zdůrazní i vrásky.

Změna opálení potřebuje jiný make-up

Pokud léto již dávno minulo (a vy nenavštěvujete pravidelně solárko či jste se právě nevrátila od protinožců), nepoužívejte stejné líčení jako v létě. Také po prvních jarních „opalovacích“ dnech po zimě je třeba korigovat make-up.

Pozor na obočí

S formováním doporučujeme obrátit se na kosmetičku. Musí vědět  a) co vytrhat,  b) jak vytrhat. Vytrhání do špatného tvaru nebo úzké linky předem znehodnotí jakoukoliv práci vizážistky a špatně a dlouho se napravuje. O dodržování hygieny se nebudeme ani zmiňovat, dochází k porušení kůže.

Permanentní make-up

Pokud předpokládáte častější změnu líčení, nepořizujte si permanentní make-up. Ušetříte si sice práci, ale markantní změna stylu líčení bude velmi obtížná.

Všeho s mírou

Všechny krémy, pudry atd. používejte v co nejmenší míře, ale s co největším efektem. V tom je krása líčení. Pozornost nesmí upoutat vrstva líčidel a make-upu, musí upoutat krása obličeje (i staré dámy mají krásný obličej).

Dodržujte pravidlo - dominantní buď oči nebo ústa

Pokud uděláte příliš výrazné líčení očí i úst, vznikne vám vulgární nalíčení. Takové líčení si mohou dovolit pouze mistři kosmetického štětce, hranice mezi výrazným nalíčením a vulgaritou je opravdu na ostří nože.

Pozor na zimu

V zimě přejděte na používání mastnějších krémů, zvláště pokud se pohybujete častěji venku. Pozor na krémy s vyšším obsahem vody!

Perleťové stíny na udržovanou pleť bez vrásek

Perleťové stíny jsou nádherné, ale velice přísné k pleti. Na neudržovanou či uvadlou pleť jsou prakticky nepoužitelné (pokud nejste odvaha sama). Zvýrazňují vrásky a přidávají roky.

Make-up úplně zdarma

Nejkrásnější líčení zdarma je dostatek spánku, pitný režim a krásný úsměv.

 

 

 

Studio KMM | Pravá mozková hemisféra a kreslení | Vizážistika a stylistika

Copyright Studio KMM 2004-2012