Studio KMM - Naše nabídka
Studio KMM - Kreslení pravou hemisférou
Studio KMM - Móda, vizážistika, stylistika, make-up
 
 
Vizážistika, stylistika, image, PIB, make-up
Vizážistika, make-up, líčení
Stylistika, móda, image
PIB - Personal image book
Termíny kurzů Vizážistika, Stylistika, Image, PIB
Vizážistiky, stylistika - Typy, triky, nápady
FAQ - Vizážistika, stylistika, image, PIB
prazdny

Kurzy Kreslení pravou mozkovou hemisférou

Kurzy vizážistiky

Studio KMM

Miloslava Fišerová

Horňátecká 1772/19
Praha 8 - Kobylisy

PSČ 180 00

Tel.: 739 251 148

http:
www.studiokmm.com

E-mail:
studio.kmm@seznam.cz

 

 

nefertitti2Stylistika

Ženy by měly vydávat méně peněz za šaty, ale více peněz na eleganci.
Chanel Coco

 

Stylistika - na rozdíl od vizážistiky má daleko širší záběr. Bylo by možné říci, že vizážistika je nedílnou součástí stylistiky. Stylistika se především věnuje - jak již název napovídá - stylovému poradenství; tedy vytváří pro klienta určitý styl ve všech prvcích v rámci jeho profese či individuálních požadavků.

managerka-taska

Stylistika, především její součást - oděvní poradenství, má kořeny hluboko v historii. V první řadě odívání v minulosti určovalo příslušnost jedince k určité společenské vrstvě. A přísloví "Šaty dělají člověka" platí v určité míře dodnes, i když již nemá tak dominantní význam jako dříve. Pokud si myslíte, že služeb stylisty využívají pouze ženy, jste na velkém omylu. Počet mužů, kteří využívají jejich služeb, stále roste. A pokud se na služby stylistů obracejí firmy, mnohdy mají muži mezi klienty dokonce přesilovku.

diplomatka

Kromě tzv. oděvního poradenství - stylu odívání, korektury postavy oděvem a barvové typologie patří do stylistiky také poradenství v oblasti společenského chování – etikety, tedy i verbálních a neverbálních komunikačních technik. Se stále se rozšiřující oblastí vertikální diverzity vzniká nutnost orientovat se ve společenském chování při nejrůznějších společenských příležitostech a událostech. A pravidla společenského chování a komunikace jsou přes určité uvolnění v posledních letech v některých oblastech stále velmi přísná a nekompromisní.

 

styly

kloboukAle hlavním úkolem stylisty je určení typu osobnosti. Teprve na základě tohoto určení navazují další činnosti, tedy určení barevného modelu na základě barvové typologie, korekce postavy oblečením, zvolení variabilního šatníku. Co by byl platný perfektně barevně sladěný šatník dokonale odpovídající všem pravidlům barvové typologie, se značkovými oděvy a dokonalými doplňky, pokud by jejich například sportovní či klasický styl neodpovídal například romantickému či extravagantnímu (či jinému) zaměření jeho vlastníka.

lodicky

Dále navazuje barevné určení šatníku, které vzniká v souladu s určením osobnostního typu a barevných preferencích klienta. Nemalou úlohu zde hraje barvová typologie. Její znalost alfou a omegou při práci s barevným laděním. Poté se přechází k jednotlivým položkám šatníku s ohledem na doporučené korektury postavy i variabilitu šatníku.

 

Poslední částí je určení oděvních doplňků, následují šperky, kabelky, boty atd.

Výsledkem je dokonalý celek, který v každém okamžiku harmonizuje jak s okolím a situací, tak je přívětivý k nositeli. Cítíte se jistě, příjemně, prostě dokonale. Nic nechybí, nic nepřebývá, vše je tak, jak má být.

A to je náš hlavní cíl.

Jsme tu pro vás.

 

 

 

Studio KMM | Pravá mozková hemisféra a kreslení | Vizážistika a stylistika

Copyright Studio KMM 2004-2012