Studio KMM - Hlavní nabídka
Studio KMM - Kreslení pravou hemisférou
Kurzy realistické kresby a malby
 
 
Kreativita - Kreslení pravou mozkovou hemisférou
Kreslení pravou hemisférou - Tváře kolem nás
Kreslení pravou hemisférou - Černobílé etudy
Kreslení pravou hemisférou - Barevný svět v hrsti
kreslení pro děti - Kreslíme naše miláčky
Kurz STEP BY STEP - celoroční
Termíny kurzů kreslení pravou hemisférou
Zajímavosti kolem kreslení a mozku
Fotogalerie
FAQ - Časté dotazy

prazdnyKurzy Kreslení pravou mozkovou hemisférou

Studio KMM

Miloslava Fišerová

Horňátecká 1772/19
Praha 8 - Kobylisy

PSČ 180 00

Tel.: 739 251 148

http:
www.studiokmm.com

E-mail:
studio.kmm@seznam.cz

 

 

faq

FAQ - Často zadávané otázky o kurzech Kreslení pravou mozkovou hemisférou


Co potřebuji znát před kurzem kreslení pravou mozkovou hemisférou?

Kurzy začínají od nuly, takže každý projde celou cestu ke konečnému výsledku. Vzhledem k tomu, že postup je jiný než na klasických dlouhodobých kurzech kreslení, určitě se nikdo nudit nebude, i když již nějaké základy má.


Jaké potřebuji pomůcky?

Žádné. Vše potřebné dostanete u nás. Všechny kreslicí potřeby, kreslicí desky, všechny své výtvory dokumentující váš raketový růst si po ukončení odnesete domů. Můžete tak po ukončení kurzu bezprostředně navázat a doma pokračovat.

Výjimkou je kurz Kreslení pravou mozkovou hemisférou, kde dostanete všechny potřebné potřeby během kurzu, pro samostatnou práci doma si již budete muset pořídit vlastní vybavení. Je to dáno cenou vybavení pro olejomalbu, kdy se cena jedné tubičky barvy pohybuje v desítkách až stovkách korun. Nicméně pro samotný kurz i tyto barvy budete mít k použití v našem studiu (na rozdíl od běžných kurzů olejomalby v jiných studiích, kde si musíte koupit všechno vybavení dopředu bez představy toho, co budete v budoucnosti potřebovat doopravdy).

Pokud se rozhodnete na kurzu Kreslení pravou mozkovou hemisférou I kreslit někoho jiného nežli sebe (například se rozhodnete pro svůj autoportrét z mládí či portrét někoho blízkého), je potřebné si vzít fotografii - portrét rozměru 13 x 18 cm (a pokud možno kvalitu předlohy předem konzultovat).

Jinak si vezměte jen papučky (uděláte si při kreslení pohodlí), pohodlné oblečení, něco k pití (je třeba dodržovat pitný režim), čaj a káva je k dispozici pro všechny. Vhodná je lehká svačinka, ovoce, ale hlavně je potřebná dobrá nálada a sluníčko ve tváři.


Jsou kurzy omezeny věkem?

Kurzy nejsou přesně ohraničeny věkem, jen jsou rozděleny na kurzy pro děti a kurzy pro dospělé. U kurzů je doporučena pouze spodní věková hranice, a to cca 14-15 let podle vyspělosti dítěte (především psychické vyspělosti). Je velmi vhodné, když se kurzu zúčastní také některý z rodičů (nebo i prarodičů). Horní hranice není dána, nejstarší účastnici bylo hodně přes sedmdesát let.


Slyšela jsem, že původní kurzy Kreslení pravou mozkovou hemisférou Betty Edswards v USA jsou pětidenní?
Nejsou dva dny na vašich kurzech málo?

Kurzy Betty Edwards jsou opravdu pětidenní, ale v našich podmínkách je tento kurz rozdělen do tří dvoudenních kurzů a tím pádem máte ječtš více času. Úvodní kurz Kreslení pravou mozkovou hemisférou I odpovídá náplní originálnímu kurzu - prvním dvěma dnům, v Kreslení pravou mozkovou hemisférou II se věnujeme první den také zopakování a upevnění znalostí z kurzu Kreslení pravou mozkovou hemisférou I. Proto jsou dva dny na Kreslení I a čtyři dny na Kreslení II a III dostatečné, i když je kurz opravdu intenzivní. Ze zkušenosti víme, že jakékoliv další zkracování jde již na úkor získávaných znalostí a kvality výsledků. Všechno chce své. Pokud se někdo chce věnovat kresbě intenzivněji, doporučujeme individuální kurzy Step by step v rozsahu 30 + 3 hodiny.


Proč se kreslí právě portrét?

Portrét je pouze jednou z prací na našich kurzech - a to na kurzu Kreslení I. Portrét je vynikající objekt pro kresbu. Každý má lidský obličej před očima od prvních okamžiků svého života, ale škála jeho typů je nekonečně široká. Při kresbě obličeje se uplatní všechny dovednosti a znalosti, které získáte během prvního kurzu kreslení (Kreslení I - Tváře kolem nás). O obsahu dalších pokračovacích kurzů se dočtete na našich internetových stránkách.


Není portrétní kresba pro začátek příliš těžká? Bojím se, že ji nezvládnu.

Kresba realistického portrétu je opravdu složitější než například volná fantazie, protože je jednoduše kontrolovatelná. Právě proto je portrét vybrán jako první finální práce. Volná fantazie umožní kontrolovat postup a techniku, ale nedovolí prověřit základní schopnost, které kurz učí - umění se dívat a vidět. Ale pokud se dodrží určité postupy a principy, výsledek určitě předčí všechna vaše očekávání.


Může se stát, že kresbu nezvládnu?

Pro úspěch je nutno splnit jednu základní podmínku, opravdu chtít dosáhnout výsledku a nepřesvědčovat sám sebe, že to určitě nedokážu (já nakreslit a oni mne to naučit).
Pokud se někdo účastní s představou "a teď se ukažte, co mne naučíte", je to jistá "cesta do pekel". Je to stejné, jako chtít vyhrát olympijskou medaili v běhu na 100 metrů a tvrdit, že stačí chodit a když to trenérovi nestačí, tak ať mne postrčí, že dosáhnu lepšího času, ale mně chůze naprosto vyhovuje.
Ale doufáme, že nikdo takový se kurzů nezúčastní. Alespoň tak to zatím bylo.


Jak se liší intenzivní kurz Kreslení pravou mozkovou hemisférou a celoroční kurzy Step by step?

Jak vyplývá z názvu, intenzivní kurz je krátkodobý a předpokládá, že absolvent bude dále samostatně využívat získaných znalostí. Kurzy Step by step odpovídají obsahovou náplní i postupy intenzivním kurzům, kladou však důraz na individuální přístup ke každému. Velmi podstatné je také to, že po každé lekci má účastník dostatek času na protrénování získaných znalostí. Na další tříhodinovou lekci může přijít za dva dny, ale také za týden, čtrnáct dnů.


Potřebuji mít před kurzem Kreslení pravou mozkovou hemisférou nějakou výtvarnou přípravu?

Naprosto ne.
Kurzy jsou koncipovány tak, že k úspěšnému zvládnutí je nutné pouze to, abyste v ruce udrželi tužku a uměli se podepsat (a ani ta druhá podmínka není však bezpodmínečně nutná, ale předpokládá již určitou zručnost v zacházení s psacím náčiním, což je docela vhodné).


Slyšela jsem, že na kurzech se nejen kreslí, je to tak?

Ano. Na kurzech se seznámíte i s historií kresby a malby, dozvíte se mnoho o příbuzných oborech, jako je učební gymnastika nebo dětská psychologie (abyste mohli předávat své zkušenosti svým dětem). Samozřejmě že se dozvíte také o samotné metodě výuky, to ale více prakticky.


Mám diagnostikovanou dysgrafii (dyslexii), ale moc ráda bych se zúčastnila kurzu. Myslíte, že mám odvážit?

Určitě ano. Tento systém výuky i používané pomocné metody jsou v zahraničí využívány právě při terapii dysgrafiků a dyslektiků. Pro tuto skupinu jsou ale vhodnější namísto intenzivních kurzů kurzy dlouhodobé, ale i intenzivní kurz přinese své ovoce.


Jak je to se stravováním během kurzů?

Obědy si většinou pořeší každý sám v blízkých restauracích či v pizzerii, dle vlastní chuti! Pokud je kurz celodenní, je dodržována hodinová pauza na oběd. Je možné i objednat jídlo do studia, jídelní nádobí máme k dispozici.

 

 

 

Studio KMM | Pravá mozková hemisféra a kreslení

Copyright Studio KMM 2004-2020