Studio KMM - Hlavní nabídka
Studio KMM - Kreslení pravou hemisférou
Studio KMM - Vizážistika, stylistika, image
 
 
Kreativita - Kreslení pravou mozkovou hemisférou
Kreslení pravou hemisférou - Tváře kolem nás
Kreslení pravou hemisférou - Černobílé etudy
Kreslení pravou hemisférou - Barevný svět v hrsti
kreslení pro děti - Kreslíme naše miláčky
Kurz STEP BY STEP - celoroční
Termíny kurzů kreslení pravou hemisférou
Zajímavosti kolem kreslení a mozku
Fotogalerie
FAQ - Časté dotazy
prazdny

Studio KMM
Miloslava Fišerová

Výtvarný atelier realistické kresby
a malby

Kurzy Kreslení pravou mozkovou hemisférou

Kurzy Malování pravou mozkovou hemisférou

Kurzy vizážistiky

Horňátecká 1772/19
Praha 8 - Kobylisy
PSČ 180 00

Tel.: 739 251 148

http:
www.studiokmm.com

E-mail:
studio.kmm@seznam.cz

 

 

Kurzy realistické malby

Intenzivní dvoudenní kurz kresby a malby - malba olejem, akrylem, ...

  Řekni mi, já to zapomenu.
Ukaž mi, možná si to zapamatuji.
Nech mě zkusit si to a já to pochopím.
Čínské přísloví

Pro ty, kteří zvládli základy kresby na kurzech Kreslení pravou mozkovou hemisférou I až III,
jsou připraveny kurzy malby jak vodou ředitelnými, tak i olejovýni barvami.

paletaOlejomalba je evergreen starých mistrů i modernistů. Olejomalba, to je vyšší dívčí výtvarných technik, kterou byla zhotovena ta největší díla výtvarného umění všech dob. Velcí mistři zkoumali vlastnosti olejových barev, míchali si je podle utajovaných receptů, drželi si svá tajemství používaných postupů stejně jako mistři houslaři tajemství svých laků.

Máte možnost poznat tajemství malby, například temperovými či akrylovými barvami. Kresba těmito technikami může sloužit jako příprava pro olejomalbu, ale nic nebrání jepoužívat jako finální techniku. Váš první obraz vás samotné mile překvapí.

Na našem kurzu se naučíte základům malby krylovými či olejovými barvami, ale bude to pouhé pootevření dveří do nádherného a nekonečného světa malby se všemi jeho tajemnými zákoutími i nádhernými vrcholy zalitými sluncem. Na našem kurzu se také dozvíte, jak pečovat o štětce a jak si vybrat a připravit malířské plátno (ne vždy jsou zakoupená plátna tzv. v kondici). Samozřejmě, že si odnesete domů své první nádherné barevné dílo na klasickém malířském plátně.


Co budeme používat:


Malba – to je již opravdu „vyšší dívčí“. Maluje se zpravidla na plátno, které musí být upraveno tzv. šepsem - základním nátěrem plátna. Většinou se používá akrylátový šeps (na plátně bude poznámka „pro akryl a olej“), ale pro opravdu mistrovská plátna se používá šeps olejový.

Olejové barvy jsou kapitola sama pro sebe, mají řadu specifických vlastností (dlouhá doba zasychání, vynikající možnosti vzájemného míchání barev pro dosažení požadovaného odstínu, možnost kresby jak v malé, tak ve velké vrstvě, lazurování, kreslení od malých detailních plátýnek jemnými štětečky po velká plátna s nanášením barvy špachtlí. Olejová barva v rukou malíře je nekonečný a nádherný nástroj.


platnoPodobné vlastnosti jako barvy olejové mají barvy akrylové. Bylo by je možné vystihnout slovy „Vodou ředitelné rychleschnoucí olejovky“. Zasychají opravdu velmi rychle, když zaschnou, není možné je po zaschnutí znova rozmýt vodou (na rozdíl od barev temperových) – je to výhoda, pokud chcete rychle udělat například pozadí obrazu, ale i nevýhoda. Co namalujete, to zůstane. Malířské akrylové barvy mají hustší i jemnější konzistenci než známé akryly prodávané v papírnictví, přezdívané "plakátovky".

stojanekBudeme také potřebovat stojan na plátno. Prozatím bude docela postačovat malý stolní stojánek, pokud se budete chtít věnovat malbě vážněji, jistě si pořídíte velký ateliérový stojan. Ten se vám ale do tašky již nevejde.

Neoddělitelnou kapitolou malby jsou štětce. Jejich paleta je stejně široká jako jsou možnosti uměleckých malířských barev. Pro základní výbavu stačí řada štětců se štětinou a jemnějšími umělými štětci - tzv. zlatý toray. Dozvíte se také, jak o štětce pečovat, aby se vaše tvořivá práce nezměnila v trápení s neustálým odstraňování vypadlých štětin z vašeho díla.

stetceVe speciálních obchodech dostanete celou škálu štětců nejrůznějších rozměrů a materiálů (pony, prasečí štětina, jezevec, veverka, sobol, umělý vlas, …). Každý štětec má své a každý malíř si postupně vytváří svou sadu, o kterou se pečlivě stará a pokud o nějaký takový oblíbený štětec přijde svým či cizím zaviněním, zoufale (a někdy marně) hledá jeho náhradu. Prostě štětec je prodloužená ruka a základní nástroj každého malíře. Určitě na první pohled nerozeznáte kvalitu olejových barev (pokud nejsou vysloveně špatné), ale zcela jistě poznáte kvalitu štětce, sotva jej vezmete do ruky. Dobrý štětec dobře drží barvu, nerozjíždí stopu, pokud na něj trochu přitlačíte, nepouští vlas, prostě padne do ruky. Proto se na kurzu naučíme o své štětce pečovat tak, aby nám dlouho a dobře sloužily.

Nic z toho dlouhého seznamu potřebných pomůcek pro kresbu a malbu si prozatím nemusíte pořizovat. Vše potřebné k absolvování kurzu budete mít připravené u nás.

Pokud vás olejomalba zaujme a rozhodnete se v v ní samostatně pokračovat, rádi vám poradíme s nákupem potřebných pomůcek (ale pozor, olejomalba již není zdaleka tak levnou záležitostí, například cena malé tubičky olejové barvy se pohybuje v cenových relacích od 40 do 350 Kč,- podle odstínu barvy, u značkových produktů běžně dosahuje cena i trojnásobku. Na plátně se také moc šetřit nedá a jedním štětcem obraz také nenamalujete, nemluvě už o pomoceném materiálu - médiích, paletách, stojanech, ...

 

 

 

Studio KMM | Pravá mozková hemisféra a kreslení | Vizážistika a stylistika

Copyright Studio KMM 2004-2012