Studio KMM - Hlavní nabídka
Studio KMM - Kreslení pravou hemisférou
Studio KMM - Vizážistika, stylistika, image
 
 
Kreativita - Kreslení pravou mozkovou hemisférou
Kreslení pravou hemisférou - Tváře kolem nás
Kreslení pravou hemisférou - Černobílé etudy
Kreslení pravou hemisférou - Barevný svět v hrsti
kreslení pro děti - Kreslíme naše miláčky
Kurz STEP BY STEP - celoroční
Termíny kurzů kreslení pravou hemisférou
Zajímavosti kolem kreslení a mozku
Fotogalerie
FAQ - Časté dotazy
prazdny

 

Kurzy Kreslení pravou mozkovou hemisférou

Kurzy vizážistiky

Studio KMM

Miloslava Fišerová

Horňátecká 1772/19
Praha 8 - Kobylisy

PSČ 180 00

Tel.: 739 251 148

http:
www.studiokmm.com

E-mail:
studio.kmm@seznam.cz

 

 

KURZY KRESLENÍ PRAVOU MOZKOVOU HEMISFÉROU PRO MLÁDEŽ

Kreslení pravou mozkovou hemisférou a vývoj dítěte

Vše, co si dokážeme představit - je skutečné.
Pablo Picasso

 

mazlicciprinceznaBěhem školního roku je díky výuce orientované na logiku a verbální komunikaci zaměstnávána a rozvíjena především levá mozková hemisféra.

Volný čas je tím obdobím, kdy je možno levou hemisféru nechat trochu lenošit a naopak zaměstnat pravou mozkovou hemisféru a začít úspěšně rozvíjet její dosud skryté schopnosti.

Ukážeme Vám jednu z možností, jak v sobě objevit své dosud skryté možnosti. Vůbec není podstatné, jestli vaše dosavadní pokusy o kresbu čehokoliv končily obrázkem střapaté princezny nebo byla hodina kreslení vaším největším nepřítelem.

 

lista

deti-kresleni

Kreslení pravou mozkovou hemisférou jako metoda

Každý máme v sobě ukryté neuvěřitelné schopnosti, ani děti nejsou výjimkou. Jen tyto schopnosti necháváme dřímat, neumíme nebo nechceme je v sobě probudit. Každý člověk -  ať již dítě či dospělý – takové schopnosti má, nezávisle na věku či předchozích zkušenostech. Zrovna tak, jako jste se naučili chodit, číst a psát, jezdit na kole, můžete se naučit i jiné krásné věci, například hezky kreslit.

K tomu, aby se vše změnilo, je potřeba jen jedno – chtít. A potom už jen vědět jak na to, zkoušet, dívat se, hledat. A hlavně kreslit. Uvidíte, že vaše schopnosti jsou daleko větší, než očekáváte v těch nejsmělejších představách.

Kdy je s kreslením nejlépe začít?

Stejně jako všechno ostatní, má i výuka realistické kresby svůj čas. Tak jako malé dítě nemůže běhat, když se nenaučilo stát, stejně jako není možné závodit na kole bez umění držet rovnováhu, tak je před realistickým kreslením nutné projít přirozeným vývojem dětské kresby. Od prvních čmáranic, od postaviček bez těla - ale s velikou hlavou, přes domečky s komínem nakřivo, přes zvládnutí tužky jako psacího nástroje, až po reálný pohled na svět.

A právě období, kdy se završuje vývoj vnímání okolí - a to je ve věku kolem dvanácti až třinácti let, to je ten okamžik, kdy je možné začít s výukou realistické kresby. Jakékoliv umělé urychlování tohoto vývoje je spíše na škodu než k užitku věci. Proto jsou kurzy určeny mládeži až od 13 - 14 let.

lista

A proč to všechno?

Protože se přesvědčíte, že kreslení není jen zobrazování okolí na papíru. Naučíte se vidět, co jste zatím nepozorovali. Naučíte se vážit sebe i druhých, uvidět klady i nedostatky své i ostatních. Najdete odvahu začít znovu a dosáhnout cíle. Naučíte se dívat na svět jinýma očima.
Naleznete své nové JÁ.

kocka-fotoNa kurzu kreslení pravou mozkovou hemisférou budeme spolu nejen kreslit, ale budeme si i povídat, společně si zacvičíme. Budeme se i učit jeden od druhého, poznávat se navzájem. Z kurzu kreslení si každý odnese nejen mnoho krásných obrázků, spoustu nových známých, ale i spoustu poznání, které všem určitě pomohou také v dalším životě.  

kocka

 

Společně budeme:
- objevovat v sobě dosud nepoznané schopnosti, možnosti a dovednosti
- vidět věci kolem sebe takové, jaké ve skutečnosti opravdu jsou
- věřit sami sobě
- poznávat, že kreslení je úžasná forma relaxace

Kurz - především individuální STEP BY STEP - je též vhodný jako příprava na talentové zkoušky na umělecké školy.

 

 

 

 

Studio KMM | Pravá mozková hemisféra a kreslení | Vizážistika a stylistika

Copyright Studio KMM 2004-2012