Studio KMM - Hlavní nabídka
Studio KMM - Kreslení pravou hemisférou
Studio KMM - Vizážistika, stylistika, image
 
 
Kreativita - Kreslení pravou mozkovou hemisférou
Kreslení pravou hemisférou - Tváře kolem nás
Kreslení pravou hemisférou - Černobílé etudy
Kreslení pravou hemisférou - Barevný svět v hrsti
kreslení pro děti - Kreslíme naše miláčky
Kurz STEP BY STEP - celoroční
Termíny kurzů kreslení pravou hemisférou
Zajímavosti kolem kreslení a mozku
Fotogalerie
FAQ - Časté dotazy
prazdny

 

Studio KMM
Miloslava Fišerová

Výtvarný atelier realistické kresby
a malby

Kurzy Kreslení pravou mozkovou hemisférou

Kurzy Malování pravou mozkovou hemisférou

Kurzy vizážistiky

Horňátecká 1772/19
Praha 8 - Kobylisy
PSČ 180 00

Tel.: 739 251 148

http:
www.studiokmm.com

E-mail:
studio.kmm@seznam.cz

 

Kurz Kreslení pravou mozkovou hemisférou III – Barevný svět v hrsti

Intenzivní dvoudenní kurz kresby - barevná kresba pastelkami, pastely, ...

  Vše, co si dokážeme představit, je skutečné.
Pablo Picasso

panakbarvickyPo zvládnutí technik základů kresby na kurzech Kreslení pravou mozkovou hemisférou I a II,
je připraven kurz kresby v barvě.

Na tomto kurzu nebudete jen kreslit barevnými pastelkami, to by bylo opravdu málo. Abychom se naučili dobře kreslit v barvě, je nutné poznat a pochopit i některé složitější věci, jako je například míchání a skládání barev. Ale to nejdůležitější je naučit se barvy vidět. Zadívejte se na obraz a zjistíte, že plavé vlasy mají spoustu odstínů od zlatavě žluté po tmavě hnědou (a není to pouze melírem - daleko důležitější je dopadající světlo).

Objasníme si takové pojmy, jako jsou primární a sekundární barvy a mnoho dalších termínů a výrazů z této oblasti. Dozvíte se mnoho zajímavého o světle, typech materiálů, technikách. Samozřejmě, že si odnesete domů své první nádherné barevné dílo.


pastelkyCo budeme používat:

Pokud jsme na kurzech Kreslení pravou mozkovou hemisférou I a Kreslení pravou mozkovou hemisférou II vystačili s několika málo tužkami, malba a kresba v barvě vyžaduje daleko širší škálu.

Pro základní seznámení s barvami a základními postupy míchání barev budeme používat nástroj, který známe již od předškolního věku - pastelky, ale vyzkoušíme si především kresbu suchými pastely. Pastelky se vyrábějí se v široké barevné škále a díky tomu, že jsou ve dřevě, dobře se drží. Jejich i výhodou i nevýhodou proti pastelu je to, že jsou mastnější. Jsou zkrátka trochu jiné a proto potřebují trošičku jiné postupy než při kresbě pastelem.

Pastely se vyrábějí v bohatých barevných škálách a v několika tvrdostech. Můžeme se s nimi setkat ve formě válečků (čím větší průměr, tím vhodnější pro velké formáty), hranolků, dokonce se vyrábějí ve dřevě jako tužky (vhodné pro předběžné náčrty a kreslení detailů). Avšak častým omylem je to, že čím větší je barevná škála v krabičce s pastely či tužkami, tím lépe. Je to hluboký omyl. Krásné bohaté odstíny získáme nikoliv kombinováním desítek barev, ale naopak použitím jednoduché škály 10 - 15 barev, které budeme vzájemně míchat. Ale o tom více až na kurzu.pastely

Při práci je třeba si všímat tvrdosti pastelů, pastely mnohdy nejsou označeny. Nejměkčí jsou prašné soft pastely, které obsahují velmi málo pojiva, na druhé straně stojí oil pastely, které se prakticky nedají roztírat. Mezi nimi jsou tzv. hard pastely, které jsou vhodné pro přesnou práci s detailem u menších formátů. Základním materiálem pro výrobu pastelů je kaolin, sádrovec a pemza. Ty se mísí v různých poměrech, barví přírodními či umělými pigmenty a aby nám pastel držel pohromadě, přidává se pojivo, které určuje tvrdost pastelu.

Pastely vyrábí řada renomovaných firem, prakticky u každé značky najdete v sortimentu barevné umělecké pastely. Cenově se sady pastelů pohybují od několika set korun až do pěti a více tisíc u velkých sad renomovaných firem.

Po ukončení kresby je nutno konečné dílo fixovat, protože především prašné pastely jsou velmi choulostivé na otěr. V současné době jsou fixativy vyráběny především ve spreji mnoha firmami, jen pozor u některých značek na poměrně výrazný zápach.

Nic z toho dlouhého seznamu potřebných pomůcek pro kresbu v barvě si prozatím nemusíte pořizovat. Vše potřebné k absolvování kurzu budete mít připravené u nás v ceně kurzu.

 

 

Studio KMM | Pravá mozková hemisféra a kreslení | Vizážistika a stylistika

Copyright Studio KMM 2004-2012