Studio KMM - Hlavní nabídka
Studio KMM - Kreslení pravou hemisférou
Studio KMM - Vizážistika, stylistika, image
 
 
Kreativita - Kreslení pravou mozkovou hemisférou
Kreslení pravou hemisférou - Tváře kolem nás
Kreslení pravou hemisférou - Černobílé etudy
Kreslení pravou hemisférou - Barevný svět v hrsti
kreslení pro děti - Kreslíme naše miláčky
Kurz STEP BY STEP - celoroční
Termíny kurzů kreslení pravou hemisférou
Zajímavosti kolem kreslení a mozku
Fotogalerie
FAQ - Časté dotazy
prazdny

 

Studio KMM
Miloslava Fišerová

Výtvarný atelier realistické kresby
a malby

Kurzy Kreslení pravou mozkovou hemisférou

Kurzy Malování pravou mozkovou hemisférou

Kurzy vizážistiky

Horňátecká 1772/19
Praha 8 - Kobylisy
PSČ 180 00

Tel.: 739 251 148

http:
www.studiokmm.com

E-mail:
studio.kmm@seznam.cz

 

Kurz Kreslení pravou mozkovou hemisférou II - Černobílé etudy (realistická kresba)

Intenzivní dvoudenní kurz - kresba uhlem, rudkou, sépií, křídou, kompozice, perspektiva, ...

Já sám jsem ten jediný, kdo může změnit můj život. Nikdo jiný to za mě neudělá.
Carol Burnett 

Kreslení pravou mozkovou hemisférou a svět kolem nás

perspektiva1V tomto kurzu se seznámíte s kresbou objektů, zátiší, naučíte se zobrazovat povrchy nejrůznějších materiálů. Při kresbě je sice důležité zachytit věrně tvar, ale povrch zobrazovaného objektu hraje neméně důležitou roli.

Hlavním tématem pokračování prvního kurzu, kde jsme se zabývali kresbou realistického portrétu, kurzu Kreslení pravou mozkovou hemisférou II, bude zobrazení trojrozměrných předmětů a jejich převod do dvojrozměrného obrazu. To má své zákonitosti, postupy, pravidla, jejichž dodržování dá možnost dosáhnout v kresbě takového výsledku, jaký překvapí nás samotné.

perspektiva2

 

Ale nebudeme prostě jenom kreslit. Budeme si i povídat. Dozvíte se mnoho zajímavého o takových pojmech, jako je kompozice, perspektiva, zlatý řez.

Avšak ke kreslení patří i znalosti a zajímavosti z historie z historie kresby a malby a velmi mnoho dalšího.

 

david

Budete používat tužku, uhel a další techniky kresby. Tento kurz navazuje na základní kurz Kreslení pravou mozkovou hemisférou „Tváře kolem nás“, budete zde používat a zdokonalovat všechny techniky a znalosti, které jste dosud získali. Zatím budeme pořád kreslit pomocí valér, to je odstínů jedné barvy, ale již si zkusíme i jiné barvy než jen odstíny šedé, které jsme používali v kurzu Kreslení pravou mozkovou hemisférou I. pravda, bílá umělecká křída dá na černém papíru také stupnici šedé, ale rudka a sepie, obzvláště na jemně tónovaném kartonu (tedy papíru s gramáží více než 150g/m2) udělá dojem barevné kresby, i když se jedná o odstíny jedné barvy.

Sklenice

Proto budeme používat i další kreslicí materiály, které již mají svou nikoliv černou barvu - například rudky, sepie, křídy, pastely. Každý z těchto kreslicích prostředků má svá specifika, s každým se pracuje trochu jinak, ale kdo zvládl kresbu tužkou v prvním kurzu Kreslení pravou mozkovou hemisférou I, zvládne i další postupy a techniky.

Stejně tak začneme pracovat i se širší barevnou škálou kreslicích papírů, budeme používat kromě bílého papíru také papír v pastelových barvách i papír černý. Papír je u kresby pastelem a uhlem zvláštní kapitola. Podmínkou je, aby papír měl učitou strukturu, aby na něm materiály, které budeme používat, držely. Hrubší struktura se dá s úspěchem využít jako složka kresby pro zvýšení estetického účinku.

Kurz Kreslení pravou mozkovou hemisférou - černobílé etudy - je spojovacím článkem mezi kurzem Kreslení pravou mozkovou hemisférou I a kurzem Kreslení pravou mozkovou hemisférou III, kde se budeme zabývat již koloristickou kresbou a teorií barev - krásným světem odstínů barev, jasnými čistými primárními a sekundárními barvami, tlumenými či pastelovými terciálními barvami.


Co budeme na kurzu Kreslení pravou mozkovou hemisférou II používat:uhel

Základní kreslicím nástrojem zůstává tužka, ale začneme používat i další materiály. Budeme používat umělý uhel (existuje i přírodní, který se liší svou strukturou a trochu jinak se s ním pracuje - jsou to vlastně zuhelnatělé vrbové proutky).

Umělý uhel existuje navíc ve třech základních tvrdostech (číslovaných od 1 do 3). Je ve formě tyčinky (přírodní uhel je zprohýbaný, umělý je rovný), můžeme jej zasunout do držáku.

uhel01

Rudka je vlastně váleček z páleného jemného rezavého jílu, sépie je podobná rudce, ale její barva je teple hnědá. Na výrobu se původně používalo sépií barvivo, dnes už je nahrazováno pigmenty.

kridyNázev "sépie" neoznačuj nějaký specifický materiál - jako třeba slovo "uhel" - ale barvu. Sepie je také rudka, ale obarvená hnědým barvivem. Rudka se vyrábí z mletého páleného jílu. Rudky a sépie ulpívají lépe na povrchu papíru než suché pastely.

Jako doplněk budeme používat i bílou křídu, jejímž základem je sádrovec, zkusíme si kreslení bílou pastelkou a křídou na černý papír.

 

 

 

Studio KMM | Pravá mozková hemisféra a kreslení | Vizážistika a stylistika

Copyright Studio KMM 2004-2012