Studio KMM - Hlavní nabídka
Studio KMM - Kreslení pravou hemisférou
Studio KMM - Vizážistika, stylistika, image
 
 
Kreativita - Kreslení pravou mozkovou hemisférou
Kreslení pravou hemisférou - Tváře kolem nás
Kreslení pravou hemisférou - Černobílé etudy
Kreslení pravou hemisférou - Barevný svět v hrsti
kreslení pro děti - Kreslíme naše miláčky
Kurz STEP BY STEP - celoroční
Termíny kurzů kreslení pravou hemisférou
Zajímavosti kolem kreslení a mozku
Fotogalerie
FAQ - Časté dotazy
prazdny

 

Studio KMM
Miloslava Fišerová

Výtvarný atelier realistické kresby
a malby

Kurzy Kreslení pravou mozkovou hemisférou

Kurzy Malování pravou mozkovou hemisférou

Kurzy vizážistiky

Horňátecká 1772/19
Praha 8 - Kobylisy
PSČ 180 00

Tel.: 739 251 148

http:
www.studiokmm.com

E-mail:
studio.kmm@seznam.cz

 

 

Kurz Kreslení pravou mozkovou hemisférou I – tváře kolem nás

Intenzivní dvoudenní víkendový kurz - realistická kresba portrétu tužkou

Relaxační víkend vám přinese kromě relaxace, odpočinku a uvolnění od každodenního stresu i vědomosti, osobní růst, zvýšení potenciálu aktivací bikamerálního myšlení. V neposlední řadě se přesvědčíte, že vaše chopnosti jsou daleko větším než předpokládáte sami nebo vaše okolí. A hlavně se naučíte kreslit.


einsteinJsou malíři, kteří dělají ze slunce žlutou skvrnu, ale jsou jiní,
kteří díky svému umění a moudrosti udělají z trošky žluté barvy slunce.
Pablo Picasso

einstein-fotoKurz Kreslení pravou mozkovou hemisférou - kresba portrétu tužkou - je základní částí celé řady výtvarných kurzů. Provede Vás základy kresby podle vzoru základním kreslicím nástrojem – tužkou. Získáte krok za krokem jednotlivé znalosti, které vám v konečném důsledku umožní nakreslit realistický portrét. (Občas se setkáte s nesprávným výrazem Malování pravou mozkovou hemisférou, ale tužkou se jen kreslí, maluje se například olejovými či akrylovými barvami). Tužka je přísný nástroj, který umožní uvidět chyby a poté je tako odstranit. Ale zvládnutí tužky vám dá jistotu v kresbě, která bude potřebná v kresbě dalšími kreslicími nástroji či v malbě.

Toto je výsledek práce významného malíře a jednoho z největších českých portrétistů Maxe Švabinského - jeden z portrétů Alberta Einsteina. Díky Maxi Švabinskému se nám zachovaly podoby prakticky všech velikánů naší historie z období 19. a počátku 20. století. Jako podklad pro kresbu posloužila Maxi Švabinskému pravděpodobně tato fotografie Alberta Einsteina.

Ale nemusíte se vůbec bát, portrét jako kresba tužkou je sice těžký úkol, ale nikoliv nemožný. Vše záleží jen na tom, zda jej opravdu chcete nakreslit. Nutnou a postačující podmínkou je mít opravdovou touhu jej nakreslit. Jak vidíte, kresbu podle fotografie používali i významní malíři a kreslíři. Zvládnutí kresby podle 2D předlohy je základním a naprosto nutným předpokladem pro zvládnutí dalšího stupně znalosti kresby - kresby podle prostorového modelu.

monroeA toto je výsledek práce dívenky z našeho kurzu, která měla kromě obrovského přání nakreslit i lékařské potvrzení o diagnostikované dysgrafii a dyslexii. Přání kreslit bylo větší než všechny lékařské závěry. Chcete-li se podívat na výsledky práce účastníků našich kurzů, podívejte se na FOTOGALERII.

Kurz Kreslení pravou mozkovou hemisférou I - ovšem není jen o kreslení. Je na hony vzdálen školní výuce kreslení, třebaže vychází z metody používané na Kalifornské státní univerzitě vyvinuté profesorkou Betty Edwards pro výuku kresby na technických oborech studia (tedy pro "nevýtvarníky"). Během dvou dnů projdete cestu, která by vám při klasickém postupu výuky kresby trvala několik měsíců. Vrátíte se do dětství a začnete od jednoduché čáry, během dvou dnů dojdete ke kresbě realistického portrétu. Tento ohromný kus cesty, který projdete v maximálné krátké době, se projeví nejen na vaší kresbě, ale na celém vašem pohledu na svět.

Na kurzu se dozvíte i mnoho dalšího, co Vám umožní daleko rychleji postupovat a dosahovat vynikajících výsledků nejen ve výtvarných oborech, ale prakticky ve všech oblastech vašeho života, ať již profesního nebo soukromého. Naučíte se propojovat pravou a levou hemisféru, dozvíte se mnoho zajímavého i z dalších oborů, jako je psychologie, učební gymnastika, využití kresby jako diagnostického nástroje, který mnohé napoví především rodičům nebo vychovatelům či učitelům o dětech, … 

Získáte nejen základní znalosti a návyky pro další samostatné kreslení, ale otevře se vám jiný svět, který uvidíte zcela novýma očima. Budete překvapeni, co všechno dokážete!!!

 


Co budeme používat:

Naším základním kreslicím náčiním budou tužky tří tvrdostí, a to 2B, 4B a 8B. S touto škálou obsáhneme prakticky všechny možnosti kresby tužkou. Kromě klasických tužek budeme používat i Progresso v tvrdosti 8B, se kterým se lépe pracuje než s klasickou tužkou (a také se lépe ořezává). Je to vlastně silná tuha v plastovém obalu. Tvrdost 8B (či spíše měkkost) je nejměkčí tužkou u nás vyráběnou. Tužka o tvrdosti 4B je naopak velmi univerzální a v šikovné ruce nahradí všechny tři typy používaných tužek.


nacrtnikMateriály značky Koh-I-Noor  jsou ve světě proslavené svou kvalitou, takže není nutno volit jakoukoliv jinou značku (v zahraničí by jste pro tyto tužky museli jít do speciální výtvarné prodejny a cena by jistě nebyla příliš lidová).

Tužky s označením H jsou tužky technické - tvrdé, dávají velmi světlou linku, v kresbě se používají zcela výjimečně a pokud na ně přitlačíte, dojde k poškození vrchní vrstvičky povrchu papíru (ale pokud je vaším přáním kreslit tužkou tvrdosti třeba 6H, nic vám nebrání).

 

Tabulka tvrdostí tužek

8B

7B

6B

5B

4B

3B

2B

B

HB

F

H

2H

3H

4H

5H

6H

7H

8H

9H

10H

0

0,25

0,5

0,75

1

1,5

2

2,25

2,5

3

3,5

4

4,5

5

5,5

6

6,5

7

7,5

8

nejměkčí...

...nejtvrdší

Kromě tužek budeme používat i další pomocný materiál, jako je guma, filcové či vatové tyčinky k prosvětlování a roztírání, kvalitní strouhátko, ubrousky atd.

Na závěr potřebuje každá kresba zafixovat, aby nedocházelo k jejímu poškození . Provádí se Fixativem, jako levná náhrada pro učební kresby docela dobře poslouží i jakýkoliv levný lak na vlasy (je běžně dostupný a jeho aroma je podstatně příjemnější než u Fixativu).

Všechen potřebný materiál pro výtvarné kurzy Kreslení pravou mozkovou hemisférou včetně kreslicích desek A3 (ve žlutooranžové sluníčkové barvě) - tužky, gumy, papíry, profesionálně zhotovené podklady pro kresbu portrétu atd. obdržíte zdarma na našem kurzu Kreslení pravou mozkovou hemisférou.

 

 

Studio KMM | Pravá mozková hemisféra a kreslení | Vizážistika a stylistika

Copyright Studio KMM 2004-2012